Opakowania nadające się do recyklingu oparte na polipropylenach

Alupol Packaging promuje laminaty łatwe do recyklingu bazujące na foliach polipropylenowych BOPP i PPBTM.

 

Nowe rozwiązania w opakowaniach giętkich, opierają się głównie na wykorzystaniu w laminatach folii polipropylenowych.

Wdrażane obecnie nowe folie PPBTM na bazie polipropylenu wykonane są w technologii ekstruzji z rozdmuchem. Mogą mieć zastosowanie jako monofolia lub jako składnik jednorodnych laminatów dwuwarstwowych gdzie drugą warstwę stanowi folia polipropylenowa BOPP wyprodukowana np. w Alupol Films w Oświęcimiu.

 

Dzięki zastosowaniu technologii rozdmuchu przy produkcji folii PPBTM, laminaty te posiadają bardzo dobre własności mechaniczne oraz barierowe.

 

Wielowarstwowa budowa folii PPBTM pozwala osiągnąć poziom bariery na tlen OTR<1 [cm3/m2*doba]. Barierowość na parę wodną uzależniona jest od grubości materiału i może osiągnąć poziom WVTR<2 [g/m2*doba]. Tam gdzie jest to wskazane można zastosować metalizację, która zapewni barierę na światło i pozwoli uzyskać jeszcze wyższą barierowość laminatów na tlen i parę wodną.

 

Między innymi dzięki tym właściwościom laminaty mogą być stosowane do pakowania szerokiej gamy produktów takich jak: żywność typu instant, przyprawy, kawy, świeże mięso, wędliny, pieczywo, itp. Są to jednocześnie laminaty spełniające wytyczne „Europejskiej strategii na rzecz tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym”.

 

Potwierdzeniem tego jest uzyskanie Certyfikatu Made for Recycling dla laminatu OPP/PPB, który został nadany przez Interseroh i potwierdzony badaniami w niemieckim Instytucie Fraunhofer zgodnie z metodologią bifa Umweltinstitut GmbH

 

 

 

Proponowane rozwiązania mogą być zadrukowane w technologii rotograwiurowej lub fleksograficznej i gwarantują bezpieczeństwo żywnościowe pakowanych produktów.

 Alupol Packaging Spółka Akcyjna
Centrala

ul. Strefowa 4, 43-109 Tychy

tel.: +48 32 324 57 00

alupol@grupakety.com

Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o.
(Zakład produkcyjny)

ul. Kościuszki 111, 32-650 Kęty

tel.: +48 33 844 64 33

Alupol Films Sp. z o.o.
Wyszukaj w serwise

Platforma zakupowa